Teknoloji

Ubisoft, kullanıcı hesaplarını silme tartışmasına açıklık getiriyor

Hafta sonu internet haberlerinde Ubisoft, uzun süredir kullanılmayan hesapları devre dışı bırakacak ve o hesapla ilişkili tüm PC oyunlarını silecek. iddia edildi . Şimdi Ubisoft, hasar kontrolü yapıyor ve satın alınan oyunları içeren hiçbir hesabı silmeyeceğini söylüyor.

Bir Ubisoft sözcüsü yaptığı açıklamada, bir hesabı silmeden önce birkaç şeyin dikkate alındığını söyledi:

  • Hesap oluşturulduğundan beri oyun etkinliği.
  • Hesabın kitaplıkları: Satın alınan PC oyunları varsa hesaplar silinemez.
  • Hesabın etkin olmadığı dönem, yani ekosisteme son giriş tarihi (Steam ve diğer platformlardaki Ubisoft oyunları dahil).

Sözcüye göre; 4 yıldan az aktif olan hesaplar asla silinmez. Bu nedenle, hesabınıza bir süredir giriş yapmamış olsanız bile, Ubisoft PC oyun kitaplığınıza güveniyor gibi görünüyor. Satın aldığınız bir oyununuz yoksa ve Ubisoft, dört yıldan fazla aktif değilse hesabınızı askıya alır.

Bir hesap askıya alınsa bile Ubisoft, yayıncının sahibine 30 gün içinde hesabını geri yüklemesini öneren üç e-posta göndereceğini söylüyor. Öyleyse neden etkin olmayan hesapları askıya alma veya silme zahmetine girelim?Ubisoft, bunun Avrupa Birliği’nin GDPR tarafından belirlenen kurallardan kaynaklandığını söylüyor.

Sonuç olarak: Ubisoft hesabınıza bir süredir giriş yapmadıysanız, bu hesap altındaki oyunlarınız size emanettir. Ancak yine de hesabınızı aktif tutmanızı öneririz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu