Haber

Karadeniz gazından sonra sıradaki hedefin Gabar olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Halkımız faydalanacaktır.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen İstanbul Ulaşım Sektörü Buluşması’nda değerli açıklamalarda bulundu.

“HALKIMIZ ONDAN FAYDALANACAKTIR”

Gabar Dağı’nda Türkiye’nin enerjide dışa bağımlılığını azaltacak petrol üretim faaliyetleri hakkında bilgi veren Erdoğan, “Karadeniz Gazını ülkemize getirdikten sonra ne yaptığımızı gördünüz. Karadeniz Gazını 1 mi milletimize ulaştırdık? 1 ay ücretsiz mi? Mutfakta 1 yıl yüzde 25. İndirim yapacağımızı halkımıza duyurduk mu? Sonrası nerede? Gabar. Bundan da halkımız yararlanacak” diye konuştu.

KILIÇDAROĞLU’NA YÜKLENDİ

Erdoğan açıklamasının devamında Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu suçlayarak, “Bu Kılıçdaroğlu el ele, kol kola, Gabar petrolü o teröristler yüzünden yıllarca çıkarılamadı. Biz petrolü zenginleştirdiğimizde. Gabar’da yeni keşiflerle bulduk ve belli bir seviyeye getirdik, akaryakıt için de aynı şey geçerli, “Vergileri indirerek, esnafımıza, çiftçimize özel sübvansiyonlar yaparak insanımızı rahatlatacağız. Asgari ücretten memur emekliliğine kadar her konuda benzer adımlar atıyoruz. Türk Yüzyılını milletimizin sırtına yeni yükler koyarak değil, milletimizin yükünü hafifleterek inşa edeceğiz.”

“KİMSE KAYBETMEYECEK KAZANACAĞIZ”

İkinci tür seçimlere değinen Erdoğan, “Öyle bir zafer kazanacağız ki kimse kaybetmeyecek. Geçmişte ülkemizin bu adımları atamaması için birçok tuzak kuruldu. Her musibetin arkasında biz varız. Tek parti faşizminden darbelere, koalisyon yıllarından terör örgütlerinin tasfiyesine kadar yaşadıkları, Türkiye’yi oyunun dışında tutma niyetleri vardı, bize karşı bu sinsi oyunu bozmak için düşmandırlar. ülkenin kaynaklarını londra tefecilerine akıtın milletimizin mezhep mezhep rezillik temelinde ayrıştırılmasına izin verseydik inanın bizden daha kıymetlisi olmazdı ama biz sadece Allah’ın rızasını istiyoruz. milletimizin takviye ve milletimizin bereketine vesile olur.Memleketin imkanlarını milletin emrine verdiğimiz zaman yollar yapılır ve musibetler aşılır.Her kesimin isteklerine de cevap verilir.Bu rahmetin arkasında millet için çalışmak vardır. millet, millet için çaba sarf eder, millet için alın teri döker. mutlaka vardır. Hatasız argüman her şeyden önce bizim inancımıza uymuyor. Ama bundan emin olun. Türkiye’nin büyümesi ve güçlenmesi, milletimizin huzur ve refahı için gösterdiğimiz çabalar sonuna kadar samimiydi.”

haber-beyoglu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu