Yaşam

Karabağlar’da çocuklar emin ellerde

Karabağlar Belediyesi’nin “Özgür Mahalle Merkezi” tamamen yenilenerek “Özgür Çocuk Evi” adıyla sadece çocuklara hizmet vermeye başladı. Okul öncesi çocuklar, 09.00-12.00 saatleri arasında, konusunda uzman bir belediye çalışanı tarafından, yaşlarına ve gelişim düzeylerine uygun programlarla becerilerini geliştirirler.

Karabağlar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar sonucunda Özgür Mahallesi’ndeki ilçe merkezi Özgür Çocuk Evi’ne uygun hale getirildi. Merkezde 2 derslik ve 1 oyun parkı bulunmaktadır. Belirlenen saatler içerisinde uzman belediye çalışanları tarafından hem eğitici hem de öğretici programlarla çocuklar keyifli vakit geçiriyor.

Haziran ve Temmuz ayı boyunca devam edecek olan programın ardından Ağustos ayında yeni kayıt dönemi başlayacak. Vatandaşlar, kayıt koşulları hakkında bizzat veya 0 232 414 77 59 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilecek.

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, “Dar gelirli ailelerimiz genelde bu bölgelerde yaşıyor. Karabağlar Belediyesi olarak elimizden geldiğince yanlarında olmaya çalışıyoruz. Hizmete açılan çocuk yuvası ile bölge vatandaşlarımızın önemli bir ihtiyacına cevap verdiğimizi düşünüyoruz. Bu anlayış doğrultusunda çalışmaya devam edeceğiz.”
Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

egilajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu