Haber

Arda Güler’in Real Madrid’den Alacağı Yıllık Ücret Belli Oldu

Fenerbahçe’nin genç yeteneği Arda Güler’in Real Madrid’e transferi sonrası yeni maaşı gündemde yerini aldı. İkramiye ödemeleriyle birlikte toplamda 30 milyon euroya mal olan bu transfer futbol dünyasında büyük yankı uyandırdı. İspanyol basınında yer alan habere göre 18 yaşındaki futbolcu, Fenerbahçe’de aldığı maaşın çok üzerinde bir kâr elde etti.

Hazırlık kampının yıldızlarından

Brahim Diaz ve Arda Güler, yarıyıl öncesi hazırlık kampında sergiledikleri performansla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. İki genç futbolcu, kampta bugüne kadar sergiledikleri yeteneklerle göz kamaştırdı. İkiliyi yeni dönemde ana kadroda görmenin sürpriz olmayacağı belirtildi.

Ancelotti’den yeni diziliş mesajı

Arda Güler ve Bellingham transferlerinin ardından nasıl bir yol izleyeceği merak edilen tecrübeli teknik adam, yeni dönemde farklı taktiklerle sahada olabileceklerini vurguladı.

“Bu sezon sistemimi değiştirmek zorundayım. Bu sezon farklı bir diziliş kullanmamız gerekiyor. Önemli genç yıldızlar kadromuza dahil oldu. Orta sahada oynayabilecek birçok oyuncumuz var. Farklı bir formasyona geçmeliyiz. ABD turu bu açıdan önemli bir sezon öncesi hazırlık olacak. Burada oyun deneyeceğiz. Formasyon üzerinde çalışacağız. Şu anda çalışmalarımız iyi gidiyor. Her dostluk maçı önemli olacak.”

Arda Güler’in Real Madrid maaşı

Türk futbolunun parlayan yıldızı, Fenerbahçe’de oynadığı dönemde yıllık 350 bin euro kar elde ediyordu. İspanyol basınına göre Arda’nın Real Madrid’den alacağı yıllık bedel ikramiyeler hariç 8 milyon euro olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu