Haber

Yalova Valisi Erol’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı

Yalova Valisi Muammer Erol, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla açıklama yaptı.

Vali Erol, mesajında, 1977’de Birleşmiş Milletler tarafından kadınlara ekonomik ve sosyal alanda eşit haklar tanınmasından bu yana 8 Mart’ın tüm dünyada farkındalık yaratmak amacıyla “Dünya Kadınlar Günü” olarak kutlandığını hatırlattı.

Toplumun yapı taşı ve aile kurumunun mimarı olan kadınların hem ailesi hem de toplum için yaptıkları fedakarlıklarla hayatın her alanında aktif rol aldıklarını vurgulayan Erol, şöyle konuştu:

“Kadın haklarını bir güne sığdırmak elbette mümkün değil. Hele bizim topraklarımızda, kültürümüzde kadın hem toplumun temeli, hem de toplumun çekirdeği olan ailedir. Kadın, sahip olduğu kutsal bir varlıktır. toplumu düzene çevirmiş, yönü ülkeye çekmiştir.Biliyoruz ki kadın nezih olduğu sürece içinde yaşadığı toplumu memnun etmiştir.Kadın huzurlu olduğu sürece toplumu hayatın merkezi yapmıştır. huzur.. Kadın umutluysa, o toplum geleceğine umutla bakar ve kadın ışık olduğu sürece toplum da o ışığın ışığında yürüyebilmiştir.

Tüm görev, sorumluluk ve yükümlülüklerin paylaşıldığı, sevginin hüküm sürdüğü, kadına değer verilen bir toplumu kadın sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte yeniden inşa etmek ümidiyle, Türk kadınının çağdaşlık düzeyindeki saygın katkılarını bir kez daha minnet ve şükranla ifade ediyorum. şanlı Türk milletinin ulaştığı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.

haber-yazihan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu