Haber

Suriye’de iki ABD üssüne saldırı

Suriye’nin Deyrizor ve Haseke illerinde Omar petrol sahasına ve ABD askerlerinin konuşlandığı Şeddadi üslerine yönelik saldırılar devam ediyor.

Anadol Ajansı’nın yerel kaynaklara dayandırdığı haberine göre, ABD ordusunun Deyrizor ve Haseke illerindeki Şeddadi ve Ömer petrol sahalarındaki üslerine karadan silahlarla saldırı düzenlendi. Saldırıda üslerin etrafına roketlerin düştüğü bildirilirken, can kaybının yaşanmadığı belirtildi.

30 Ekim’de Deyrizor’da ABD kuvvetlerinin konuşlandığı Ömer petrol sahası ve Koniko doğalgaz üssüne roket saldırısı düzenlenmiş, ardından menşei bilinmeyen savaş uçakları Deyrizor’daki İran destekli gruplara hava saldırıları düzenlemişti. -Zor’un El Bukemal ilçesi ve Havicet Haşşam köyü.

Suriye’de son günlerde Tanaf bölgesi, Irak’ın sonlarına yakın Malikiyye ilçesi, Haseke ilinin Şeddadi ilçesi ve Deyrizor ilinde ABD ordusunun konuşlandığı üslere silahlı insansız hava araçlarıyla saldırılar düzenlendi. (İHA’lar) kaynağı bilinmeyen ve karadan yüzeye silahlar. (HABER MERKEZİ)

erdemlihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu