Teknoloji

Son tarih 20 Kasım: Tüm fiyatlar dolara çevrilecek

Oyunların geniş dağıtımı için dijital video oyun dağıtım platformu olan Steam kullanılmaktadır. Türkiye’de de hizmet veren Steam, artık Türk Lirası desteğini çekeceğini duyurdu.

Dijital oyun dağıtım platformu, 20 Kasım itibarıyla Steam’deki tüm oyunların dolar üzerinden satılacağını, mevcut bakiyelerin bile dolara çevrileceğini duyurdu.

‘DÖVİZDE VOLATİLİTE YÜKSEK…’

Steam’den yapılan açıklamada, “Arjantin ve Türkiye’de son yıllarda yaşanan yüksek döviz kuru oynaklığı, oyun geliştiricilerin bu para birimlerinde uygun fiyatları seçmesini ve bunları her zaman yeni tutmasını zorlaştırdı.

Bu geri bildirimlerle geliştirici buluşmalarımızda ve sohbetlerimizde çok sık karşılaşıyoruz. Ayrıca bu ülkelerde/bölgelerde sürekli yaşanan döviz dalgalanmaları, fiyatlar, vergiler ve lojistik sorunlar nedeniyle Steam ödeme yöntemlerini çalışır durumda tutmakta büyük zorluk yaşadık.

“Arjantin ve Türkiye’deki Steam müşterileri için fiyatları USD olarak değiştirmek, bu ülkelerde/bölgelerde yaşayan Steam kullanıcılarına çeşitli ödeme yöntemleri sunmaya devam edebileceğimiz ve hem oyunculara hem de ortaklarımıza daha standart ve dengeli bir hizmet sunmamıza yardımcı olacağı anlamına geliyor. ” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu