Haber

Kütahya Belediyespor judo takımı kuruldu

KÜTAHYA (İGFA) – Kütahya Belediyespor, 16. branş olarak Judo Kadrosu kurdu. Yaklaşık 20 atletle faaliyetlerine başlayan Judo Kadrosu, Antrenör İsmail Kevzer, Yardımcı Antrenör Büşra Kevzer, Türkiye Judo Federasyonu Kütahya Vilayet Temsilcisi Hasan Hüseyin Erkan ve Kütahya Belediyesi Spor İşleri Müdürü İsmail Şen ile birlikte Belediye Lideri Prof. Dr. Alim Işık’ı makamında ziyaret etti.

Genç atletleri ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu belirten Belediye Lideri Prof. Dr. Alim Işık, “Kütahya Belediyespor Kulübümüz altında 16. branşımızı ve bu branşın değerli evlatlarını sizlerle tanıştırmak için toplandık. 16. branş olarak judoyu açtık. Judoda da Kütahya’mızın gençlerine, Kütahya’nın kıymeti olarak, Kütahya Belediyespor’un sportmeni olarak Türkiye’ye ve dünyaya yetiştirecek bir altyapıyla emek vereceğiz. Şu ana kadar bu çocuklarımızın yetişmesinde emeği olan başta aileleri, onların çok değerli hocaları, antrenörleri ve temsilcileri ortamızda. Onlara da çok teşekkür ediyoruz” sözlerini kullandı.

Kütahya Belediyesi Spor İşleri Müdürü İsmail Şen, “Kütahya Belediyespor bünyemizde 16. branşımızı açtık. Diğer branşlar gibi takım sporları ve bireysel sporlar olmak üzere bu 16 branşımızın şehrimize hayırlı olmasını diliyorum. Bize verdiği desteklerden dolayı başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Böyle güzel gençleri bizim bünyemize kazandırdıkları için hocalarımıza da teşekkür ediyorum. İnşallah sporcularımız da ilimize başarılar ve kupalar getirirler” dedi.

Judo Antrenörü İsmail Kevzer ise, “Sayın Belediye Başkanımız Alim Işık’ın nezaretinde judo branşını Kütahya Belediyemize kazandırdık. Yaklaşık olarak 20 sporcumuzla başlayacağız. Bundan sonra yurt içinde ve yurt dışında Kütahya Belediyemizin ne kadar etkin olduğunu hep beraber göreceğiz” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu