Haber

Havayolu şirketinden bir ilk: ‘uçan yatak’ hizmeti

New Zealand Airlines, yolcularına ‘uçan yatak’ hizmeti sunacak yeni bir uygulamayı hayata geçireceğini duyurdu. Buna göre, Eylül 2024’te hayata geçirilecek uygulama kapsamında havayolu, uçaklarına yerleştirilen uyku kabinlerini 250 ila 380 USD karşılığında yolculara 4 saatliğine kiralayacak.

The Guardian gazetesinin haberine göre Yeni Zelanda’nın da ulusal havayolu şirketi olan New Zealand Airlines, “Skynest” (Sky Nest) adlı uygulamanın prototipini Christchurch’te düzenlenen fuarda tanıttı.

‘MÜMKÜN OLDUĞUNUN SINIRLARINI SATIN ALMAK’

Şirketin baş satış danışmanı Leanne Geraghty, kabinlerin Auckland’dan New York ve Chicago’ya her ikisi de en az 15 saat sürecek ilk etap gezilerinde gösterileceğini söyledi. Şirketin yeni uygulaması hakkında konuşan Geraghty, bu son uygulamanın ‘şirketin mümkün olanın sınırlarını zorlamasına’ bir örnek olduğunu belirtti.

Rezervasyon ve kiralama süreçlerinin nasıl işleyeceğine dair detaylar üzerinde çalışmalarını sürdürdüklerini kaydeden satış baş danışmanı, “Bu aşamada 4 saat için 400-600 Yeni Zelanda Doları bandında bir ücret olacağını düşünüyoruz. .” Bu, mevcut döviz kurunda yaklaşık 250-380 ABD Doları anlamına gelir.

UYKU DOLAPLARINDA NELER OLACAK?

Firmanın paylaştığı bilgilere göre yaklaşık 2.2 milyar dolarlık yatırımın yapıldığı uygulama kapsamında Boeing 787-789 Dreamliner modellerine kurulacak uyku kabinlerinde ekonomik ve premium seçenekler yer alacak. Her yolcu 4 saat uyum ve dinlenme fırsatı bulacak. Süre dolduğunda kabinlerdeki ışıklar yanacak ve görevliler süreyi aşanları uyandıracaktır.

Uyku seanslarının ortasındaki 30 dakikalık süre boyunca personel yastık kılıflarını ve çarşafları değiştirecektir. Akabinde kabinlere yeni yolcular alınacak. Her yolcuya uçuşlarda bir defaya mahsus olmak üzere 6 yataklı ranza sisteminde yapılacak kabinleri kiralama hakkı verilecektir. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu