Haber

Edirne Belediye Başkanı Gürkan: “Milletvekili adayı olmayacağım, iktidar belediye başkanı olmak isterim”

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, milletvekili adayı olmayacağını ve iktidarda belediye başkanı olmak istediğini belirterek, “Ayrımcılık olarak bunu istemiyorum. Eşit haklara sahip olmasını istiyorum. Biz belediyeyiz” dedi. AK Parti’den, CHP’den, MHP’den, İYİ Parti’den belediyelere ne yapılıyorsa bana da aynısının yapılmasını istiyorum çünkü çok fazla ayrımcılığa maruz kalıyoruz” dedi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan bugün Atatürk Kültür Merkezi’nde basın toplantısı düzenledi. Gürkan, Millet İttifakı’nın seçimi kazanması halinde bir gazeteciye görev verilirse kararının ne olacağı sorusuna ise şunları söyledi:

“PEK ÇOK AYRIŞMAYA MARUZ KALDIK”

“Şunu net olarak ifade edeyim, milletvekili adaylığım lafta değil. Niyetim ve beklentim lafta değil. Benim böyle bir kararım kesin var. Milletvekili adayı değilim, olmayacağım. Bugüne kadar görevimin başındayım 14 Mayıs seçimden sonra bir görev daha veriliyor öyle bir şey yok seçimden sonra düşünüp plan yapacaklarım var bir beklentim yok tek beklentim ülke bütün renklerin birleştiği bir ülke bitmeli bitmeli biz yorulduk herkes yoruldu depremde bile kendimi katarak söylüyorum ayırmayı ve parçalamayı başarmış bir toplumuz ne yazık ki diyorum Üzülerek söylüyorum.İşte bu yüzden normalleşmemiz lazım.Ben belediye başkanı olmak istiyorum.Bunu ayrımcılık olarak istemiyorum.Eşit haklara sahip olmak için Biz iktidarın belediyesiyiz bize daha çok para,daha çok kaynak verilmeli. Daha çok fırsat yaratılmalı, bunun için değil, herkese yapılanı istiyorum. AK Parti’den, CHP’den, MHP’den, YETER Parti’den belediyelere ne yapılıyorsa bana da yapılsın, çünkü çok fazla ayrımcılığa maruz kalıyoruz.”

Kaynak: ANKA / Yerel

ferizliajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu