Haber

Aydın’da çocuklar yüzme öğrenmeye devam ediyor

gençlik ve SporAydın’da eğitimler aralıksız devam ederken, Sağlık Bakanlığı’nın yürüttüğü ‘Kimse Yüzme Bilmez’ projesi kapsamında bugüne kadar 10 bin çocuğun eğitim alarak yüzme öğrendiği belirtildi.

Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, vatandaşları spora yönlendirmek için çalışmalarını sürdürürken, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokolle 81 ilde hayata geçirilen ‘Yüzmeyen Herkes Bıraksın’ projesi hayata geçirildi. , Aydın’da kesintisiz devam ediyor. Geçen yıl bakanlığın 10 bin kişiye yüzme öğretme hedefini aşan Aydın’da, proje kapsamında 2022’de Efeler ve Didim ilçelerindeki portatif yüzme havuzlarında, Efeler ve Didim’de binlerce kişiye yüzme eğitimi verildi. Nazilli yarı olimpik yüzme havuzu.

2023 yılında il genelinde eğitimler kesintisiz devam ederken, Bakanlığın 30 bin kişiye yüzme öğretme hedefi doğrultusunda Efeler, Çine, Didim ve Nazilli yarı olimpik yüzme havuzunun portatif yüzme havuzlarında 18 eğitmenle çalışmalar devam ediyor.

Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Bakanlığımızın yapamayanlar için projesi çerçevesinde Nazilli Yarı Olimpik Yüzme Havuzunda ücretsiz yüzme kurslarımız hız kesmeden devam ediyor.” yüz.” – AYDIN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu